CM 2018: Croatia - Danemarca 3-2 si Rusia-Spania 4-3 - Sport - Fotbal extern

Cauta in : Informatii Utile | Catalog Companii | Acte Necesare | Stiri | Director Web | Pe Web

Stiri / Sport / Fotbal extern
CM 2018: Croatia - Danemarca 3-2 si Rusia-Spania 4-3
CM 2018: Croatia - Danemarca 3-2 si Rusia-Spania  4-3
Croatia - Danemarca 3-2
Croatia este a patra echipa calificata in sferturile de finala ale Cupei Mondiale din Rusia, dupa ce a invins fosta adversara a Romaniei, Danemarca, in urma loviturilor de departajare. Nationala lui Zlatko Dalic a castigat cu 3-2, la finalul celor 120 de minute de joc rezultatul fiind 1-1, si va juca in faza urmatoare contra tarii gazda, Rusia, care s-a impus in aceeasi maniera in fata Spaniei. Soarta meciului putea fi decisa in prelungiri, dar Luka Modric a ratat penalty. In cele din urma, mijlocasul lui Real Madrid s-a revansat la loviturile de la 11 metri, unde a transformat cu emotii. Executia decisiva i-a apartinut lui Ivan Rakitic, dar eroul croatilor a fost portarul Danijel Subasic, care a aparat 3 dintre suturile danezilor.

Rusia-Spania 4-3
Selectionata Rusiei a invins surprinzator reprezentativa Spaniei cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, 1-1 (1-1, 1-1), dupa prelungiri, duminica, pe Stadionul Luzhniki din Moscova, in optimile de finala ale Cupei Mondiale de fotbal 2018 si s-a calificat in sferturi. Reprezentativa tarii gazda va juca pentru un loc in semifinale cu invingatoarea duelului Croatia - Danemarca. Campioana mondiala din 2010 a platit pretul sterilitatii sale ofensive, chiar daca a avut o posesie de 75% si gazdele nu si-au creat practic nicio ocazie, Rusia a stiut sa isi betoneze apararea si sa sanctioneze erorile comise de spanioli.
(Marti 03.07.2018 11:57, Mireille Astrid POPA) © estiri.ro
 Alte articole din aceasta categorie
Declaratiile lui Dan Petrescu dupa meciul victorios: CFR Cluj - Rennes 1-0 (08.11.2019)
Misiune iposibila pentru CFR Cluj la Praga (27.08.2019)
Romania - Insulele Feroe 4-1, in preliminariile Euro 2020 (27.03.2019)
Modificari revolutionare pentru urmatorul sezon in Liga 1 (19.02.2019)
Dupa 20 de ani: Franta este noua CAMPIOANA MONDIALA! (16.07.2018)
Finala CM-2018: FRANTA-CROATIA, azi, la Moscova, in direct de TVR 1 si TVR HD (15.07.2018)
CM Fotbal: Belgia Anglia 2-0 (15.07.2018)
Finala mica a Cupei Mondiale 2018: Belgia - Anglia, sambata 14 Iulie 2018, ora 18,00, pe TVR1 si TVRHD (14.07.2018)
CM 2018: Croatia s-a calificat in finala CM, dupa ce a invins Anglia cu 2-1 in semifinala! (13.07.2018)
CM 2018: Franta- Belgia 1-0, in prima semifinala a competitiei (11.07.2018)
CM 2018: Anglia - Suedia 2-0 si Croatia - Rusia 6-5 (08.07.2018)
CM 2018: Franta - Uruguay 2 - 0 si Belgia -Brazilia 2-1 (07.07.2018)
Cupa Mondiala Rusia 2018: Programul sferturilor de finala (04.07.2018)
CM 2018: ANGLIA - COLUMBIA 4-3 (dupa penalty-uri) si SUEDIA - ELVETIA 1-0 (04.07.2018)
CM 2018: BRAZILIA - MEXIC 2-0 si BELGIA - JAPONIA 3-2 (03.07.2018)
Programul meciurilor de duminica 1 iulie, la CM 2018: SPANIA - RUSIA si CROATIA - DANEMARCA (01.07.2018)
Campionatul Mondial de fotbal Rusia 2018: Franta - Argentina 4-3 si Uruguay - Portugalia 2-1 (01.07.2018)
CM 2018: Programul meciurilor din optimi (30.06.2018)
CM 2018: GERMANIA - COREEA DE SUD 0-2 si MEXIC - SUEDIA 0-3 (28.06.2018)
CM Fotbal: Islanda - Croatia scor 1-2 si Nigeria - Argentina scor 1-2 (27.06.2018)